Loučeň

Ve středu 29. 6. pořádal Klub rodičů akci s názvem Loučeň, tedy loučení se školním rokem 2021/22 a přivítání léta!

Kvůli nepřízni počasí byla některá stanoviště přesunuta do haly Základní školy, ale i tak stánky s občerstvením zůstaly odvážně na nádvoří školy. Za pohoštění moc děkujeme studentům školy a panu řediteli za jeho návštěvu na akci.

V hale si mohly děti nechat namalovat obrázky na obličej či se tímto způsobem proměnit na zvířátka. Dále probíhala výroba masek a mečů ve stylu Minecraft a celá akce byla protkána vystoupením dětských parkouristů pod vedením Jirky Kornhäusera, který nabízí kroužek parkouru v Chýni. I ostatní děti si mohly tuto disciplínu zkusit v bezpečném prostředí. Profesionální vystoupení parkouristů zajistilo Parkour Big Air a bylo na co koukat. Malá tělocvična patřila ladným tanečním pohybům a navštívily ji nejen dívky. Vzkazy na kameru bylo možné zanechat ve školním klubu a již nyní se pracuje na jejich sestříhání do krátkého videa. Zmíněné video bychom rádi v září zpřístupnili, a hlavně poskytli škole k další prezentaci. V suchých chvílích si děti mohly zahrát kroket a jejich rodiče přihlásit do Klubu rodičů u informačního stánku. Tam si také děti při odchodu mohly vyzvednout dárečky: skleněný talisman nejen na období prázdnin a bublifuk. Část nádvoří byla díky dětem krásně pomalována křídami a po celou dobu hrála doprovodná hudba, kterou zajistil pan Tatar. Věříme, že si akci návštěvníci užili a těšíme se na další ročník v příštím roce.

Fotogalerie z Loučně