Proběhlé akce

Loučeň 2023

Klub rodičů se již každoročně podílí na přípravě Loučně, tedy programu pro děti a jejich rodiče při oslavě konce školního roku. Konec příprav svačin, vožení na kroužky a kontrol domácích úkolů totiž oslaví stejně tak rádi jako jejich ratolesti.

Tento rok přinesla Loučeň téma Hudba všemi smysly. Hlavní pódium na nádvoří školy nabídlo workshop s hudebnicí Ridinou Ahmedovou a vystoupení šestičlenné studentské kapely Smooth Waves s podporou pana učitele Vojtěcha Výravského ze SZUŠ Dr. Lidinské, který má pobočku i v místní škole. Na nádvoří byly připravené stánky s občerstvením od studentů základní školy a u infostánku Klubu rodičů si mohly děti vyzvednout odměnu za jejich účast, kde byly připravené tetovačky s hudebními motivy, přívěsky a bublifuky.

V hale pak byla další stanoviště, zdobení perníčků také s hudebními motivy, dílna výroby rytmických hudebních nástrojů a možnost si vyzkoušet nevšední nástroje jakými jsou zvonkohra či tubusy. Paní učitelka Fundáková společně se studentkami základní školy zajistily malování na obličej a byly neuvěřitelně šikovné. Děti se mohly nechat vyfotit v profesionálním fotokoutku jako pravá SuperStar. Hudba kdekoho rozpohybuje, a tak byla v malé tělocvičně připravena taneční lekce.

Fotky z fotkoutku si můžete prohlédnout tady. Heslo: ZSchyneLOUCEN_2962023

Klub rodičů má od července novou předsedkyni Annu Tatarovou, úžasnou maminku čtyř dětí a potřeby dnešní mládeže má tak skvěle zmapované, bude pro Klub a budoucí akce výborným mentorem. S touto změnou přichází i nová místopředsedkyně, bude jí Lucie Pilařová, zcela nová tvář spolku a společně s Annou budou ten správný tandem ve vedení. Už nyní se těšíme na další akce a budeme moc rádi, když se k nám přidáte. Přihláška a další informace naleznete zde.

Červen 2023

Filharmoniště potřetí

Filharmoniště 2023

Chýně je domovem mladých rodin s dětmi, a tak není divu, že nás již potřetí navštívil projekt Filharmoniště. Ten nabízí hudební programy i pro ty nejmenší z nás, batolata. V neděli 23. 4. jsme byli naladěni díky Kateřině Steinerové a Martinovi Adamovskému do swingového rytmu. Již tradičně jsme připravili hned dvě představení ve formátu pro mladší děti přibližně do 3 let věku a následné představení pro starší děti, které je více interaktivní. Díky Kateřině, která je též lektorkou tance, si mohly děti vyzkoušet základní krok swingu a na obou představeních nechyběly stepové botky a základní informace o této krásné formě krokového tance rychlého tempa. Věříme, že si tuto akci užili diváci stejně jako vystupující a těšíme se na další akci pro děti, kterou Klub rodičů plánuje a tím je Loučeň. Ta proběhne den před vysvědčením, tedy ve čtvrtek 29. 6. od 16 hodin na nádvoří základní školy. U hudby ještě zůstaneme a školní rok zakončíme tématem Hudba všemi smysly!

Duben 2023

Fotografie z letošního Filharmoniště si můžete  prohlédnout zde

Filharmoniště leden 2023

Filharmoniště

Sobota mezi prezidentskými volbami patřila v Chýni vážné hudbě. Jednalo se však o program pro ty
úplně nejmenší, pro děti do 3 let. Ty měly možnost poslouchat klasickou vážnou hudbu v náruči
rodičů a prarodičů, ale i si mohly zazpívat známější pohádkové skladby. Prostor auly byl připraven pro
malé návštěvníky, sedělo se na žíněnkách, bez bot a kdo chtěl ještě více pohodlí, byly zde i deky
k zapůjčení.

Protože je tento projekt velice úspěšný přidali jsme ještě druhé pásmo programu, a to pro již starší
děti do 8 let. Program je interaktivnější a duo Beautiful Strings vtáhne děti pomocí hudebních ukázek
do tajů vážné hudby. Společně prošli čtyřmi tématy, na jejichž konci čekala děti odměna. Ovšem jak
se zdálo, největší odměnou bylo vyzkoušení si nástrojů. Kdo by si také nechtěl zkusit brnknout na tak
krásný nástroj jako je sama harfa, která má hned sedm pedálů a přes 40 strun. Zněla opravdu
nádherně.

K ještě větší pohodě dopomohli studenti Základní školy Chýně, kteří využili své zkušenosti z jejich
kavárny vedle knihovny a zajistili po celou dobu programu občerstvení. Spolupráce s projektem
Filharmoniště si vážíme a již se těšíme na jejich další návštěvu v naší obci.

Leden 2023

Svatomartinský lampionový průvod Chýní

Svatomartinský lampionový průvod

Svatý Martin přijíždí na bílém koni každý rok přesně 11.11. a ten chýňský za námi přijel rovnou s lampionovým průvodem. Šlo se od obecního hřiště, kde si děti poslechly legendu o Martinovi a poté se společně vydaly na nádvoří nové Základní školy. Čekaly na ně svatomartinské rohlíčky z pekařství Ten štrúdl a teplý mošt. Díky studentům druhého stupně byly k zakoupení palačinky, párek v rohlíku a další pochutiny. Na závěr jsme si vychutnali ohňovou show a již jen vyčkávali první bílé vločky.

Listopad 2022

Filharmoniště

Vyprodané Filharmoniště v aule

Sobota 15. října patřila v Chýni těm nejmenším, tedy malým dětem od narození, které jsme pozvali na jejich první koncert vážné hudby v životě. Aula byla uzpůsobena pro pohodlné sezení až ležení na žíněnkách a dekách a nikdo neočekával hromové ticho, jak to bývá na koncertech pro dospělé. Měli jsme možnost si poslechnout duo houslí a violoncella, zazněly tradiční skladby předních českých i zahraničních skladatelů a nechyběly populární a hlavně lidové písně pro děti, při kterých si mohli všichni zazpívat. Díky studentům druhého stupně Základní školy, bylo u auly přichystáno občerstvení, za což jim velice děkujeme.

Protože byl o akci velký zájem, již nyní Klub rodičů připravuje pokračování koncertů vážné hudby pro děti a připojí se i program pro starší děti od 3 let. Mělo by být interaktivnější a pro tuto věkovou skupinu ještě zajímavější. Celý koncert bude vyprávěním pohádky a již nyní se těšíme na hojnou účast.

Říjen 2022

Konec školního roku – Loučeň a divadlo pro MŠ

Klub rodičů pořádal ve spolupráci se Základní školou a s podporou obce Chýně rozloučení se školním rokem a přivítal léto. Akce s názvem Loučeň proběhla ve středu 29. 6. na nádvoří školy a uvnitř haly od 16 do 18 hodin. Byla připravena stanoviště, kde bylo možné si vytvořit masku ve stylu Minecraft či si nechat na obličej něco namalovat. Děti z parkurového kroužku nám ukázaly, co se již naučily, vystoupili i jejich trenéři a bylo možné si pár triků pod vedením trenérů vyzkoušet. Ve školním klubu bylo připravené zázemí pro natočení vzkazů na kameru, na tanečním stanovišti se rozezněla příjemná hudba a nechyběli ani velké bublifuky či křídy. Studenti osmých ročníků nelenili a připravili si pro vás stánky s občerstvením. Podívejte se na fotografie z akce.

Klub rodičů a přátel ZŠ a MŠ Chýně započal rok 2022 první akcí již 21.1., kdy připravil dětské kino v hale ZŠ Chýně. Promítal se český animovaný seriál Websterovi, který byl ve filmovém formátu a nechybělo ani občerstvení od pana Záhory v podobě popcornu, který již ke kinu neodmyslitelně patří. Od producentů snímku Websterovi máme informace o plánovaném pokračování úspěšného seriálu a my věříme, že podzimní novinku se Klubu rodičů podaří chýňským dětem také zprostředkovat. Celá akce byla zdarma a účastnilo se jí více jak 130 občanů. Z takového úspěchu máme velkou radost, moc děkujeme našim návštěvníkům.

Kino: Websterovi

Klub rodičů a přátel ZŠ a MŠ Chýně započal rok 2022 první akcí již 21.1., kdy připravil dětské kino v hale ZŠ Chýně. Promítal se český animovaný seriál Websterovi, který byl ve filmovém formátu a nechybělo ani občerstvení od pana Záhory v podobě popcornu, který již ke kinu neodmyslitelně patří. Od producentů snímku Websterovi máme informace o plánovaném pokračování úspěšného seriálu a my věříme, že podzimní novinku se Klubu rodičů podaří chýňským dětem také zprostředkovat. Celá akce byla zdarma a účastnilo se jí více jak 130 občanů. Z takového úspěchu máme velkou radost, moc děkujeme našim návštěvníkům.

Listování

Klub rodičů zprostředkoval Základní škole Listování, tedy scénické čtení knih, které se uskutečnilo 23. 3. 2022 přímo ve škole pro vybrané třídy dle vhodného propojení čtených knih k učivu českého jazyka dané třídy. Na programu byla kniha Eliáš a babička z vajíčka a Dračí polévka.

Přejít nahoru